Asynchroniczny termocykler Minicube PCR

Szesnaście termocyklerów PCR w jednym

Z Minicube PCR będziesz w stanie przeprowadzić w tym samym czasie do szesnastu różnych protokołów PCR asynchronicznie.

Każdy z 16 dołków termocyklera Minicube PCR jest indywidualną precyzyjnie kontrolowaną strefą termiczną. Indywidualna kontrola każdego dołka pozwala na pełną elastyczność, która zmieni sposób, w jaki pracujesz. Wyobraź sobie przeprowadzanie protokołów na ośmiu probówkach podczas inkubowania pozostałych ośmiu, każdej w swojej własnej temperaturze - i dodawanie ich do Minicube PCR w dowolnym momencie.

Elastyczność i optymalizacja

Termocykler Minicube PCR jest idealny m.in. do optymalizacji protokołów, przygotowywania sekwencjonowania, klonowania czy wielokrotnych równoległych inkubacji, gradientów PCR, które na standardowym sprzęcie musiałyby być przeprowadzone seryjnie, a teraz mogą być uruchamiane równolegle.

Minicube PCR jest również świetnym rozwiązaniem do udostępniania optymalizacji PCR dzięki brakowi różnicy między poszczególnymi dołkami czy egzemplarzami termocyklerów. Oznacza to nic innego, jak znaczne ograniczenie czasu potrzebnego na przeprowadzanie protokółów, bez utraty precyzji i pewności.

http://nanotools.com.pl/wp-content/uploads/2018/01/LR_Working-with-MiniCube-PCR-350x524.jpg
http://nanotools.com.pl/wp-content/uploads/2018/01/wells-400x300.png

Wysoka precyzja i dokładność

Termocykler Minicube PCR jest skonstruowany z najwyższą precyzją i dokładnością dostępną na rynku. Różnica między dołkami jest ograniczona do błędu do drugiego miejsca po przecinku.

Każdy dołek ma indywidualny element podgrzewania i chłodzenia, termalnie odizolowany od reszty dołków w urządzeniu i monitorowany przez sensor PT1000 klasy A skalibrowany według standardów NIST.   Wszystkie dołki są zsynchronizowane tak, by możliwa była realizacja eksperymentów z precyzją na poziomie pojedynczych milikelwinów.

Precyzja jest definiowana jako cecha, jak dobrze można powtórzyć daną temperaturę. Nasza precyzja jest lepsza niż 0,005 °C (5 milikelwinów). Dokładność jest definiowana jako odległość urządzenia od temperatury skalibrowanej pod NIST. Nasza dokładność jest lepsza niż 0,03 °C.

Urządzenie zostało zaprojektowane i skalibrowane dla uzyskania niezrównanej precyzji temperatury według standardów NIST. Każdy z dołków jest zamkniętą, precyzyjnie kontrolowaną strefą termalną, monitorowaną przez sensor PT1000 klasy A skalibrowany według standardów NIST, i jest kontrolowany przez szybki mikroprocesor. Nasze procedury kalibracyjne uzyskują odchylenie standardowe mniejsze niż 0,05 °C. Kalibracja sensorów i ładowanie obwodów elektronicznych krzywymi kalibracji pozwalają na zredukowanie różnicy pomiarów między dołkami do drugiego miejsca po przecinku (lepiej niż 0,02).

Każdy dołek jest skalibrowany na różne temperatury (od 15 do 99 °C) poprzez zanurzenie urządzenia w wannie kalibracyjnej Fluke, której dokładność wynosi ±0,001 °C. Obwód pomiaru precyzji jest zoptymalizowany dla 24-bitowego zapisu o wysokiej dokładności, filtrowania hałasu i stabilności środowiska w zakresie temperatur od 15 do 99 °C. Wysokiej jakości zespół obwodów odpowiedzialnych za kontrolę błędów systematycznych zapewnia długookresową stabilność.

Uzyskaj pełną kontrolę z intuicyjną aplikacją

Potężna, a jednocześnie intuicyjna aplikacja daje Ci pełną kontrolę nad Twoimi eksperymentami gdziekolwiek jesteś i przyspiesza każdy krok Twojego badania PCR. Aplikacja skraca czas między zaczynaniem badania a uzyskiwaniem świetnych wyników.

Uzyskaj dostęp i kontroluj Twój Minicube PCR dzięki intuicyjnej aplikacji na iPad’a. Z poziomu skutecznego interfejsu przyjaznego użytkownikowi, możesz planować i konfigurować protokoły, kontrolować wiele urządzeń w tym samym momencie - a nawet dzielić kontrolę nad tym samym Minicube PCR ze współpracownikami, z poziomu ich własnych aplikacji.

Aplikacja działa zarówno online i bez połączenia z internetem. Możliwość połączenia aplikacji z Minicube PCR poprzez Wi-Fi lub Bluetooth pozwala na pełną elastyczność.

Funkcje:

  • Planuj i organizuj eksperymenty na swoim iPadzie - nawet poza laboratorium
  • Kontroluj wiele urządzeń równolegle
  • Udostępniaj urządzenia ze współpracownikami nawet w czasie rzeczywistym
  • Dziel kontrolę użytkowników nad różnymi probówkami tego samego urządzenia
  • Łatwa zbliżeniowa konfiguracja przez Bluetooth
  • Dostępne oprogramowanie open source jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanej funkcjonalności

Minicube PCR może działać jako router (bez dostępu do internetu). Jeśli w swoim laboratorium posiadasz sieć Wi-Fi możesz łatwo połączyć z nią zarówno termocykler Minicube, jak i aplikację Minicube.

Dla bioinformatyków i biologów molekularnych z umiejętnością programowania wart uwagi jest fakt, że komunikacja pomiędzy aplikacją Minicube i termocyklerem Minicube PCR odbywa się przez protokół HTTP RESTful. Istnieje społeczność open source pisząca aplikacje na systemy Linux i Android obsługujące Minicube PCR. Chociaż nie są one oficjalnie wspierane przez GNAcode, nasi inżynierowie mogą zaoferować przykłady kodu.

http://nanotools.com.pl/wp-content/uploads/2018/01/LR_Working-with-MiniCube-app-320x524.jpg

Specyfikacja

Pojemność próbki:probówki 16 x 0,2 ml lub paski probówek 2 x 8
Prędkość zmiany temperatury:9 C/ s
Zakres temperatur:15 - 99 C
Precyzja temperatury:+/- 0,005 C
Dokładność temperatury:+/- 0,02 C
Precyzyjne FastPCR:35 cykli w mniej niż 25 minut
Standardowe FastPCR:35 cykli w mniej niż 18 minut (dokładność 0,3 C przy 95 C)
Tryb asynchroniczny:Tak, 16 różnych protokołów w tym samym czasie
Gradient:Nie, 16 różnych protokołów w tym samym czasie
Interfejs użytkownika:Dostępne oprogramowanie oficjalne na iPada i open source przez Pythona dla nauki

Testowanie MiniCube PCR

Od lutego 2018 udostępniamy urządzenia MiniCube PCR do testów. Napisz do nas na adres: info@labnatek.pl lub zadzwoń pod numer +48 664 776 536 i zamów MiniCube PCR do swojego laboratorium.